top of page
Ieškoti
  • Writer's picturevilniusjews

Mažas dūris žmogui, didelis šuolis žmonijai


Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu

skiepijasi vakcina COVID-19 tiesioginės transliacijos metu


Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmasis šalyje buvo paskiepytas nuo koronaviruso "Pfizer" vakcina COVID-19. „Tai labai rimta XXI a. epidemija, ir mūsų maža valstybė gavo milijonus dozių vakcinų, kad visi galėtų būti paskiepyti “, sakė B. Netanyahu. „Noriu pademonstruoti asmeninį pavyzdį visiems izraeliečiams“, - pridūrė ministras pirmininkas tiesioginės transliacijos metu.

"Maža injekcija žmogui, tačiau didžiulis žingsnis žmonijai", - po procedūros sakė B. Netanyahu, perfrazuodamas gerai žinomus astronauto Neilo Armstrongo žodžius, pasakytus palietus Mėnulio paviršių.

Išties, dėl didžiulio žingsnio žmonijai Izraelio premjeras neapsiriko.

Normaliomis sąlygomis vakcinų sukūrimas užtrunka iki dešimties metų. Ieškant efektyvaus koronoviruso pandemijos suvaldymo būdo mokslininkams pavyko sukurti kelias vakcinas nuo COVID-19 per mažiau nei metus. Tai unikalus proveržis, kurio niekada nėra buvę istorijoje. Ir šio proveržio smaigalyje atsidūrė viena didžiausių pasaulyje farmacinių kompanijų "Pfizer".

1849 m. įkurta ir Niujorko Manhetene įsikūrusi farmacinė korporacija „Pfizer“ kuria ir gamina vaistus ir vakcinas nuo įvairiausių susirgimų. Tarp “Pfizer” produktų yra populiarus vaistas „Lipitor“ (atorvastatinas), vartojamas cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti, “Lyrica” (pregabalinas) nuo neuropatinio skausmo ir fibromialgijos, “Diflucan” (flukonazolas), geriamasis priešgrybelinis vaistas, antibiotikas „Zithromax“ (azitromicinas), priešuždegiminis vaistas „Celebrex“ (taip pat „Celebra“, celekoksibas), „Prevnar 13“ - konjuguota pneumokokinė vakcina.


Na ir kone geriausiai žinomas “Pfizer” preparatas, garsioji “Viagra“ (sildenafilas), skirta įvairioms erekcijos disfukcijoms gydyti.

Tiksliau, taip buvo iki tol, kai šių metų gegužę “Pfizer” pradėjo dirbti su tozinameranu, kurį sukūrė Vokietijos biotechnologijų bendrovė „BioNTech“. Tik gavusi pirmuosius rezultatus "Pfizer" pranešė, kad šių metų rudenį mes turėsime efektyvų vaistą, o kitais metais, 2021-iais - šimtus milijonų jo dozių.

Dar laukė ilgas kelias, tačiau buvo aišku, kad vaistas bus ir jis bus, ko gero, garsiausias ir labiausiai paplitęs per visą žmonijos istoriją.

Taip pat buvo pranešta, kad šios vakcinos, kuri gavo pavadinimą “COVID-19”, efektyvumas siekia beveik 95 proc. ir ji neturi jokio rimto šalutinio poveikio. Tai skambėjo kaip visiška fantastika. Ir, žinoma, išsigelbėjimas. Ir prie to labai stipriai prisidėjo kompanija “Pfizer”, kuriai vadovauja Albertas Bourla, jau ketvirtį amžiaus dirbantis šioje kompanijoje įvairiose pozicijose.

A.Bourla yra veterinarijos medicinos daktaras, jis taip turi filosofijos daktaro laipsnį. 2020 m. žurnalas „Institutional Investor“ A.Bourlą įvertino kaip geriausią JAV farmacijos įmonių generalinį direktorių. Jis posėdžiauja Niujorko partnerystės vykdomajame komitete, yra kelių valdybų - „Pfizer, Inc.“, „The Pfizer Foundation“, „PhRMA“ ir „Catalyst“ - direktorius ir Jungtinių Valstijų tarptautinio verslo tarybos patikėtinis. Be to, A.Bourla yra įtakingų struktūrų, Verslo apskritojo stalo ir Verslo tarybos narys.

Tačiau yra dar vienas dalykas, iš pirmo žvilgsnio ne toks nereikšmingas, tačiau vis dėlto parodantis, kokie žmonės daro globalius proveržius.

Virtualioje ceremonijoje, kurią Vašingtone surengė Izraelio ambasada, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai “Pfizer” gavo leidimą platinti vakciną JAV, A. Bourla uždegė chanukijos žvakes.

Pristatydamas "Pfizer" vadovą Izraelio ambasadorius Ronas Dermeris pabrėžė, kad A.Bourla yra Holokaustą išgyvenusių žmonių palikuonis - jo tėvai buvo tarp nedaugelio Salonikų (Graikija) žydų, ištrūkusių iš nacių košmaro.

„Praėjus septyniasdešimt penkeriems metams po to, kai naciai nužudė milijonus”, sakė ambasadorius R.Dermeris, “mūsų tautietis šiandien vadovauja milijonų gelbėjimo lenktynėms ir tai labai simboliška“.

Sunku su tuo ginčytis.


Upė Jordanaitė

39 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Σχόλια


bottom of page