top of page

Žydų bendruomenė “Vilnius - Lietuvos Jeruzalė”

Švietimo, mokslo ir sporto ministrui

Algirdui Monkevičiui
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

A. Volano g. 2, LT-01124 Vilnius,
el. p.: smmin@smm.lt

Vilniaus merui

Remigijui Šimašiui

Vilniaus miesto savivaldybė

Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius,

el. p.: savivaldybe@vilnius.lt

PAREIŠKIMAS

2020-06-22

Žydų bendruomenė “Vilnius - Lietuvos Jeruzalė” išreiškia savo palaikymą Vilniaus ORT Šolomo Aleichemo gimnazijos l.e.p. direktorei Ruth Reches.

Anoniminis skundas, kurio pagrindu parengtas portalo 15min.lt straipsnis "Išėjus ilgamečiam direktoriui Š. Aleichemo gimnaziją drasko nesutarimai - pasipylė skundai dėl laikinosios vadovės" yra sukurptas pasivadinusių mokyklos “absolventais”, neišdrįsusiais atskleisti savo tapatybių. Skundas, paremtas gandais bei paskalomis, buvo išsiuntinėtas į įvairiausias instancijas, tarp jų -- STT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Vilniaus savivaldybei. Pastaroji atliko tyrimą ir nustatė nežymius pažeidimus -- tai minima ir aukščiau minėtoje publikacijoje. Deja, šis faktas pasimetė tarp prasimanymų ir išsigalvojimų, kurie visiškai nepasitvirtino, tačiau kuriuos vėl nekritiškai perpasakojo leidinio žurnalistė. Susidaro įspūdis, kad tokiu būdu mėginama prisidėti formuojant negatyvią nuomonę R.Reches atžvilgiu artėjant liepos 2 d. atrankai į Vilniaus ORT Šolomo Aleichemo gimnazijos direktoriaus pareigas.

Mūsų bendruomenei priklauso nemažai tėvų, kurių atžalos, vaikai ar anūkai, mokosi šioje gimnazijoje, todėl mums tikrai rūpi, kas vadovauja gimnazijai ir kokia šios mokyklos reputacija. Esame įsitikinę, kad spręsti bet kokius nesutarimus manipuliuojant vaikais, jų ateitimi -- absoliučiai netoleruotina.

Panašios anoniminiais skundais paremtos publikacijos žemina mokyklos prestižą, menkina gerą vardą ne tik Lietuvos žydų, bet ir kitų tautybių žmonių - visų tų, kurie patikėjo savo atžalas vienai geriausių šalies gimnazijų.

Nesugriaukime to, kas pasiekta nuosekliu, pasiaukojamu darbu!

Žydų bendruomenės "Vilnius - Lietuvos Jeruzalė" pirmininkė

Judita Gliauberzonaitė

bottom of page