top of page
Ieškoti
  • Writer's picturevilniusjews

Semionas Finkelšteinas: "Turime jauną, pajėgią ir labai perspektyvią makabiečių komandą!"

Apie 21-ąją pasaulinę makabiadą, kuri įvyko liepos 12–26 dienomis Izraelyje, kalbėjomės su Lietuvos sporto klubo „Makabi“ ilgamečiu prezidentu, Lietuvos delegacijos vadovu ir mūsų bendruomenės nariu Semionu Finkelšteinu.

Šių metų makabiadoje dalyvavo apie dešimt tūkstančių sportininkų iš daugiau nei 60 pasaulio šalių. Lietuvos komandą sudarė 23 dalyviai, tarp jų - 17 sportininkų, atstovaujančių 8 sporto šakoms.

"Tai buvo mums pati sėkmingiausia makabiada nuo 1989 metų, kai vėl atkūrėme "Makabi" sporto klubą Lietuvoje ir vėl dalyvaujame makabiadose", sako S.Finkelšteinas, iniciatyvinės grupės "Makabi" klubui atkurti narys. "Šįkart „Makabi“ sportininkai iškovojo 6 medalius, nors galėjome turėti dar mažiausiai du, o gal met ir tris medalius".

Puikiai pasirodė jaunieji makabiečiai. S. Finkelšteinas džiaugiasi: "Turime jauną, pajėgią ir labai perspektyvią makabiečių komandą!"

Stalo tenisininkai Gerda Šišanovaitė iškovojo aukso medalį vienetų rungtyje, o Ignas Šišanovas – sidabro medalį taip pat vienetų rungtyje.

Plaukikas Michailas Trusovas iškovojo sidabro medalį 50 metrų plaukime laisvuoju stiliumi.

Jauniausias komandos narys 13-metis šachmatininkas Danielis Šeras 16–18 metų jaunimo grupėje po labai įtemptų partijų iškovojo sidabro medalį.

Suaugusiųjų grupėje badmintone Alanas Plavinas vienetų varžybose iškovojo bronzos medalį.

Dvejetų grupėje Markas Šamesas kartu su Danieliu Tarachovskiu taip pat iškovojo garbingą 3 vietą ir pasipuošė bronzos medaliais.

Dar 7 medaliai buvo iškovoti kartu su tarptautinėmis komandomis: 3 sidabro medaliai fechtavimo, plaukimo ir stalo teniso rungtyse bei 4 bronzos medaliai badmintono ir stalo teniso rungtyse.

Tai jau devintoji Pasaulinė makabiada, kurioje dalyvavo Lietuvos „Makabi“ delegacija. Pirmą kartą Lietuvos sportininkai vyko į Tel Avivą dar 1932 metais, kai buvo surengta pirmoji Pasaulinė makabiada. Litvakai aktyviai dalyvavo ir antrojoje Pasaulinėje makabiadoje, vykusioje 1936 metais. Per okupacijas ir Holokaustą Lietuvos „Makabi“ klubas buvo likviduotas, jo turtas išgrobstytas. Prasidėjus atgimimui „Makabi“ sporto klubas buvo atkurtas ir nuo 1989 metų Lietuvos sportininkai vėl dalyvauja makabiadose Izraelyje.

15 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Komentarai


bottom of page