top of page
Ieškoti
  • Writer's picturevilniusjews

Kornelija Tiesnesytė: "Bendruomenė - kaip gyvas organizmas"


Bendruomenė - ne vien sąrašas jai priklausančių.

Taip, sąrašas, žinoma, reikalingas, tačiau jis, tarsi einančio pėdsakas smėlyje, kaip tam tikros veiklos pasekmė. Juk bendruomenė - kaip gyvas organizmas. Tai žmonės su savo gyvenimo istorijomis, kurios neatskiriamos nuo šeimos, giminės ar tautos istorijos. Gyvybinga bendruomenė atsiranda tuomet, kai individuali istorija atsiduria kontekste, pasijunta ne tik kažkam įdomi, reikalinga, bet ir kitas istorijas pratęsianti. O svarbiausia atsitinka tuomet, kai toji istorija įtraukia jaunąją kartą, kai ji geba pažadinti, išjudinti tuos, kurie dar savo istorijos neturi, tačiau staiga pradeda suvokti, jog jiems be galo svarbu ją turėti.

Pirmasis, dar nedrąsus mėginimas buvo pakalbinti žinomą teatrologą Marką Petuchauską, įspūdingų asmeninių ir visuomeninių istorijų žmogų, kuris sulaukęs devyniasdešimties ne tik išsaugojo guvų protą ir aiškią atmintį, bet ir tvirtai motyvuotą poreikį savo gyvenimo siūlą matyti bendrame kontekste, vientisame Istorijos audinyje.

Paskui buvo šiltas pokalbis „Neringos“ kavinėje su Roza Litay, legendinės jidiš dainininkės Nechamos Lifšicaitės dukra, kuri pasidalijo prisiminimais apie savo mamą, tąjį laikmetį ir papasakojo apie savo pastangas įamžinti jos atminimą, taip pat ir per tarptautinį Nechamos Lifšicaitės vokalistų konkursą.

Visus žiūrimumo rekordus viršijo į Vilnių vienam koncertui atvykusio smuikininko Aleksandro Štarko ir žydų bendruomenės „Vilnius – Lietuvos Jeruzalė“ pirmininko Algirdo Malco pašnekesys „Beigelių kepyklėlėje“, kai du vaikystės ir jaunystės draugai dalijasi prisiminimais apie praeito amžiaus šeštojo, septintojo dešimtmečių muzikinį Vilniaus gyvenimą, tačiau - ne tik.

Ir štai – pokalbis su teisininke, neseniai tapusia bendruomenės „Vilnius – Lietuvos Jeruzalė“ Valdybos nare, Kornelija Tiesnesyte, vėlgi jaukiame košerinio maisto restorano „Beigelių kepyklėlė“ prieglobstyje. Pokalbis tikrai įdomus ir jis, tikėkimės, jau taps palengva įsibėgėjančia ir gyvastinga bendruomenės „Vilnius – Lietuvos Jeruzalė“ tradicija, kurią taip ir pavadinome - "Mūsų bendruomenė".

308 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

댓글


bottom of page