top of page
Ieškoti
  • Writer's picturevilniusjews

5-asis Litvakų kongresas atvėrė duris Vilniuje

Gegužės 23 d. Vilniuje prasidėjo 5-asis Litvakų kongresas, subūręs litvakus iš viso pasaulio. Keturias dienas vyksiančio Kongreso programoje numatytos diskusijos, istorinių vietų lankymai bei įvairios kultūrinės veiklos, dedikuotos žydų paveldui Lietuvoje bei litvakų pasiekimams pasaulyje.

Pirmasis oficialus Kongreso renginys vyko Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje.

„Šis Pasaulio litvakų kongresas vyksta siautėjant agresijai Ukrainoje, kai karo karštinė krečia visą regioną, kuris reikšmingas ir Lietuvai, istorinei bei šiandieninei, ir visam jidiš kultūros pasauliui. Aklo žiaurumo ir apskaičiuotos prievartos akivaizdoje svarbu nuolat akcentuoti žmoniškumą, atjautą, amžinąsias dvasines vertybes, iš kurių visada jėgos sėmėsi ilgametė litvakų tradicija“, – į Seime vykstančio Kongreso renginio dalyvius kreipėsi parlamento vadovė Viktorija Čmilytė Nielsen.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky savo sveikinimo kalboje pabrėžė, kad šis Kongresas siunčia žinią, kad žydiškumas Lietuvoje turi ne tik praeitį. „Šiomis dienomis mes kviečiame atviram pokalbiui apie litvakų kultūros ateitį ir kaip svarbu ją perduoti mūsų vaikų bei anūkų kartoms. Esu tikra, kad ir Lietuvos valstybė yra suinteresuota, kad visi pasaulio litvakai savo gimtojoje protėvių žemėje jaustųsi kaip namuose“, – teigė F.Kukliansky.

Prieš Kongreso renginį Seime atidaryta paroda „XXI amžiaus litvakų kultūros metraštis“.

Akimirkas iš renginio užfiksavo Olga Posaškova, Dainius Labutis.


52 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Kommentare


bottom of page